Style Sampler

All fields are required.

Close Appointment form

NASIL MUAYENE OLURUM

  • Home
  • NASIL MUAYENE OLURUM

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Nasıl Muayene Olabilirsiniz?

 

1.   Telefon ile Başvuru :

 

Merkezi Hastane Randevu Sisteminden andevu alabilmek için 182 numaralı telefonu arayarak randevu tarihinizi ve muayene olmak istediğiniz hekimi belirleyebilirsiniz.
2. Randevusuz Hastalar (Direkt olarak Hasta Kabul biriminden veya Kiosk (dokunmatik sıramatik) cihazlarından kayıt alabilirler.

 

2.   Sıramatik (KİOSK) Cihazlarından Başvuru :

 

Polikliniklerimizin çeşitli yerlerinde bulunan KİOSK cihazlarına T.C. vatandaşlık numaranızı girerek önce muayene olmak istediğiz branşı daha sonra da müsait olan heliminizi seçerek muayene olabilirsiniz. Cihazlardan sıra verme işlemi saat 07:00 ve 12:00 da iki defa olmak üzere açılır.

 

Doktor Poliklinik Saatleri; 09:00 / 12:00 – 13:30 / 16:00

 

08:00 / 09:00 – 16:00 / 17:00 saatleri arasında yatan hasta viziti yapılmaktadır.

 

Poliklinik Öncelik Sırası :

 

A )  Acil vakalar (ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahele yapılması gerektiğinde hekim tarafından karar verilen hastalar)

 

B )  Özürlüler.

 

C )  Hamileler.

 

D )  65 yaş üstü hastalar.

 

E )  Yedi yaşından küçük hastalar.

 

F )  Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malül ve gaziler.

 

Lütfen öncelik durumunuzu poliklinik sekreterlerimize bildiriniz.

 

Yaşlı ve engelli hastalarımız için :

 

Hastane bahçesinden poliklinik girişlerine kadar görme engelliler ve diğer engelliler için hem yol izi hem de tutunma barları mevcuttur.

 

Asansörlerde sesli uyarı sistemi ve asansör tuşlarında Braille Alfabesi vardır.

 

Yaşlı ve engelli hastalara ihtiyaç halinde karşılama ve yönlendirme personelimiz eşlik etmektedir.

 

Hastanemiz ana girişlerinde yeterli sayıda tekerlekli sandalye mevcuttur.

 

Engelliler için otoparkımız mevcuttur.

 

Polikliniklerde yaşlı ve engelli hastalarımız için ayrılmış oturma alanları vardır.

 

Görme engelli hastalarımız için kabarma krokilerimiz mevcuttur.

 

Muayene İşlemleri
 

Poliklinik sırası (muayene öncesi) :

 

Muayene sırası aldıktan sonra, poliklinik kapılarında bulunan monitörlerden sıranızı takip edip, isminiz ekranda göründüğü zaman poliklinik sekreterine kimliğinizi vererek muayene olabilirsiniz.

 

Sosyal güvencesi olmaan hastalar poliklinik sırası alıp muayene olacakları poliklinik sekreterine kayıtlarını yaptırdıktan sonra      vezneye ücretini ödeyip muayene olabilirler.

 

Poliklinik ekranlarında isminin görünmesini istemeyen hastalar poliklinik sekreterlerine başvurup isimlerinin “rumuz” şeklinde     görünmesini sağlayabilirler.

 

Muayene ve sonrası :

 

Hekiminiz sizi muayene ettikten sonra sadece önerilerde bulunabilir. Gerekli görürse ilaç yazabilir, tetkik, tahlil veya kliniğe yatışınızı isteyebilir. Hekiminiz tetkik veya tahlil istemişse sekreterden alacağınız barkodlarla ilgili birimlere başvurmanız söylenir.

 

Sonuç Gösterme:

 

Hekiminizin istemiş olduğu tetkik ve tahliller tamamlandıktan sonra sıra alma cihazlarından sonuç gösterme sıranızı alarak hekiminize başvurabilirsiniz.

 

Tetkik ve tahlil sonuçlarını hastanemizin muhtelif yerlerinde bulunan danışma birimlerinden ve internet sitemizde yer alan laboratuvar sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz. Görüntüleme sonuçları çekimlerden 15 dakika sonra doktor ekranına düşmektedir.